ADEMOĞULLARI

ADEMOĞULLARI

Ey Ademoğulları, Biz sizin çirkin yerlerinizi örtecek bir elbise ve size ‘süs kazandıracak bir giyim’ indirdik (varettik ). Takva ile kuşanıp-donanmak ise, bu daha hayırlıdır. Bu, Allah’ın ayetlerindendir. Umulur ki öğüt alıp-düşünürler. ( 7.Araf/26  )

Ey Ademoğulları, şeytan, anne ve babanızın çirkin yerlerini kendilerine göstermek için, elbiselerini sıyırtarak, onları cennetten çıkardığı gibi sakın sizi de bir belaya uğratmasın. Çünkü o ve taraftarları, (kendilerini göremeyeceğiniz yerden ) sizleri görmektedir. Biz gerçekten şeytanları, inanmayacakların dostları kıldık. ( 7.Araf/27  )

Ey Ademoğulları, her mescid yanında ziynetlerinizi takının. Yiyin, için ve israf etmeyin. Çünkü O, israf edenleri sevmez. ( 7.Araf/31  )

Ey Ademoğulları, içinizden size ayetlerimi haber veren elçiler geldiğinde, kim sakınırsa ve (davranışlarını ) düzeltirse işte onlar için korku yoktur, onlar mahzun olmayacaklardır. ( 7.Araf/35  )

Andolsun, Biz Ademoğlunu yücelttik; onları karada ve denizde (çeşitli araçlarla ) taşıdık, temiz, güzel şeylerden rızıklandırdık ve yarattıklarımızın bir çoğundan üstün kıldık. ( 17.İsra/70  )